پژوهشگر در توضیح استقبال از کتاب‌های فارسی گفت: ادبیات ایرانی که در آنجا از آن استقبال می‌شد، دو گروه بود. گروه اول به نویسندگان و شاعران معاصر تعلق داشت و گروه دوم آثار دکتر علی شریعتی بود. در این سفر یک شب هم تلویزیون کردستان برنامه زنده‌ای داشت که من را دعوت کردند و در آنجا درباره وجوه مشترک فرهنگ ایران و کردها صحبت کردم.

امامی با اشاره به جرقه نگارش نخستین اثرش گفت: در موزه حلبچه اتفاق عجیبی برای من افتاد، احمد را دیدم. جوانی که در کودکی و بعد از بمباران شیمیایی، دوستان ایرانی او را نجات داده بودند و یک خانواده آبادانی که به دلیل جنگ به مشهد رفته، او را به فرزندی پذیرفته بود. از این خانواده تنها مادر بازمانده بود و مادر به یاد احمد نیز مزاری درست کرده بود. پس از سال‌ها و به برکت پیشرفت علم و DNA مادر توانست احمد را پیدا کند. من در موزه احمد را دیدم و با او عکس یادگاری گرفتم و این جرقه‌ای شد تا در آینده داستان او را بنویسم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

vwefhwfhhh news بهترین سایت سرگرمی و تفریحی تلاوت ناب کانون فرهنگی و تبلیغی ندای عصر فروشگاه پارس آنلاین پزشکي وب دانش آموزی نرگس هلر فروشگاه آنلاین محصولات پوست و مو